Izabrani najbolji radovi za WSC smotre 2022.

Više od 5.000 glasova prikupljeno je za odabir naboljih radova

Zaključno s 22. 4. 2022. završeno je online glasanje te su na temelju glasova i stručne procjene Prosudbenog povjerenstva za WSC smotre 2022. odabrani najbolji radovi. Hvala svima koji su glasali (preko 5000 glasača) i na taj način sudjelovali u odabiru najboljih radova. Pohvale svim sudionicima, a čestitke učenicima i njihovim mentorima čiji radovi su dobili najviše glasova. Ovo je konačan poredak radova:
 
 
 

WSC smotra radova za učenike s teškoćama:

  1. Srednja škola Čakovec- ”Čovječe ne ljuti se” za slijepe/slabovidne osobe (učenici: Dora Balog i Antonia Vrtarić, mentor: Zlatka Fleten Senčar)
  2. Obrtnička škola Osijek- Proljetni zdenac (učenici: Zlatko Ivanišević i Josip Vida, mentor: Tajana Šarić)
  3. Industrijsko- obrtnička škola Slavonski Brod- Zidna vješalica (učenici: Samir Čepalović i Jure Pranjić, mentor: Jasna Vučković)

 

WSC smotra Vježbeničkih tvrtki (VT):

  1. Ekonomska i upravna škola Osijek – Officium (učenici: Lana Kuzmanović, Milena Veselinović i Leona Šalić, mentor: Sanja Arambašić)
  2. Gospodarska škola Varaždin – Vinarija Royal d.o.o. (učenici: Josip Ferić, Tara Gerbus i Hrvoje Grđan, mentor: Jasminka Prstec)
  3. Komercijalno- trgovačka škola Split – Čokoladni planet (učenici: Josipa Lozina, Ricardo Montana i Nina Pavić, mentor: Jasenka Rašetina)

 

WSC međusektorska smotra učeničkoga stvaralaštva:

Šumarstvo, prerada i obrada drva:

  1. Srednja strukovna škola Varaždin – Bicikl na guranje Dino (učenici: Bruno Kanjir i Velimir Hiržin, mentor: Žaklina Vitez)
  2. Strojarsko brodograđevna škola za industrijska i obrtnička zanimanja Rijeka – Drveni stalak za mobitel (učenici: Tiana Pavić i Petra Pokos, mentor: Svjetlana Kasunić)

 

Elektrotehnika i računalstvo:

  1. Elektrostrojarska škola Varaždin – Autonomno robotsko vozilo za pretragu opasnih prostora (učenici: Matija Kos i Simon Kušter, mentor: Miljenko Tomašek)
  2. Srednja škola Marka Marulića Slatina – Sat s riječima (Word clock) (učenici: Mateo Šerer, Luka Predrevac i Josip Maroš, mentor: Darko Špoljarić)
  3. Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo Rijeka – Robotsko vozilo pomoću senzora izbjegava prepreke i prati crtu. (učenici: Lovro Mraović, Lovro Dundović i Simeon Stefanović, mentor: Dolores Kapović)

 

Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija:

  1. Tehnička škola Slavonski Brod – Karting (učenik: Ivan Fran Arar, mentor: Marko Starčević)
  2. Srednja škola Krapina – Projektiranje i izrada simulatora vožnje automobilom (učenici: Velimir Martinez i Matej Gongola, mentor: Mladen Hršak)
  3. Industrijska strojarska škola Zagreb – Izrada aluminijskog privjeska Kocka u kocki (učenici: Slavko Špišić, Vilim Brajović i Matija Mihaljinec, mentor: Kristinka Lemaić)

 

Graditeljstvo i geodezija:

  1. Graditeljsko- geodetska tehnička škola Split – ”Moja arhitektura, vaša budućnost” (učenici: Ena Vukušić i Nika Perišić, mentor: Marko Klarić)

 

Grafičke tehnologije i audiovizualne tehnologije:

 

  1. Elektrostrojarska škola Varaždin – Jumbo plakat promocija zvjezdarnice (učenici: Petra Magdalenić, Iva Mlinarec i Lorena Sreček, mentor: Viktorija Žunec)
  2. Graditeljska škola Čakovec – Jumbo plakat promocija škole (učenici: Larisa Senčar, Paula Đakić i Karla Moharić, mentor: Suzana Šestan)
  3. Prirodoslovna grafička škola Zadar – Jumbo plakat promocija škole (učenik: Nado Bušić, mentor: Petra Buljat)
Skip to content